Agentom z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Sulechowie udało się go dopaść mężczyznę, który był podejrzany o włamanie i kradzież w jednym z lokalnych gabinetów lekarskich. Mężczyzna miał dwukrotnie włamać się do tego samego miejsca, powodując straty przekraczające sumę trzech i pół tysiąca złotych. Zarzuty, które mu przedstawiono, były zgodne z powyższym.

Policjanci pracujący nad sprawą podjęli szereg działań operacyjnych, które pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanego. Wykorzystując swoje doświadczenie w śledztwach dotyczących podobnych zbrodni oraz doskonałą znajomość terenu, ustalili, że za przestępstwo może odpowiadać 41-letni mieszkaniec okolicznej gminy.

Na podstawie tych przypuszczeń, agenci postanowili go zatrzymać i skierować przeciwko niemu kolejne etapy postępowania. Złodziej przyznał się do winy, jednak niestety okazało się, że skradzione pieniądze w wysokości 3,5 tysiąca złotych zostały już przez niego wydane.

41-latek odpowie teraz za dwa przestępstwa kradzieży z włamaniem. Za takie czyny kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. Śledczy nadal sprawdzają, czy mężczyzna nie może być odpowiedzialny za inne, podobne przestępstwa.