Działania policji z Sulechowa i Zielonej Góry doprowadziły do aresztowania dwóch mężczyzn, które były podejrzane o kradzież części z różnych stacji transformatorowych. Kluczową rolę w prowadzonym śledztwie odegrał pies służbowy specjalizujący się w tropieniu, który umożliwił funkcjonariuszom prześledzenie i ostateczne wykrycie sprawców. W wyniku przeprowadzonych czynności, w miejscu zamieszkania podejrzanych, znaleziono nie tylko skradzione elementy, ale także duże ilości substancji odurzających. Szacuje się, że wartość odzyskanego mienia wynosi ponad 250 tysięcy złotych.

Informacja o kradzieży komponentów z jednej z trafostacji na terenie gminy Sulechów spowodowała natychmiastowe działanie lokalnej jednostki policji. Zadaniem funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego sulechowskiego komisariatu było zidentyfikowanie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za ten czyn.

Podczas realizacji tego zadania funkcjonariusze skorzystali z pomocy niezwykle precyzyjnego psa tropiącego. Zwierzę precyzyjnie doprowadziło ich do miejsca, które pozwoliło na wytypowanie osób zaangażowanych w przestępstwo. Wizyta funkcjonariuszy w domu podejrzanych umocniła ich w przekonaniu o winie tych osób. Funkcjonariusze odnaleźli tam wiele skradzionych części pochodzących z różnych stacji transformatorowych.