Dotychczas największy odsetek włamań w Świebodzinie należał do mieszkań prywatnych i domów. Ostatnio jednak, szala przechyla się na zdarzenia związane z napadami na markety. Pod koniec stycznia świebodzińska policja złapała grupę przestępczą specjalizującą się właśnie w tego typu czynach niedozwolonych.

Wszystko wydarzyło się pod koniec stycznia. Nagrania z monitoringu pokazały, jak trzech mężczyzn włamuje się do wiaty gdzie był przechowywany towar. Chodzi o jeden z największych świebodzińskich marketów. Właśnie dzięki niemu policja szybko ustaliła sprawców.

Okazali się nimi trzej mieszkańcy Świebodzina, którzy ukradzione towary od raz sprzedawali na czarnym rynku. Trzej mężczyźni w wieku 29, 46 i 35 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledczy ustalili, że nie jest to ich pierwsze takie działanie, a kradzieży mogło być więcej. Sąd Rejonowy w Świebodzinie może zasądzić karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności bez możliwości wcześniejszego wyjścia i złagodzenia kary.