Pogoń Świebodzin, czwartoligowy zespół ma na stadionie nowe oświetlenie. Czekają ich również spore zmiany kadrowe. Wszystko to ma na celu zdobycie jak największej liczby punktów w rundzie wiosennej. Zespół musi gonić lidera!

Piłkarze ze Świebodzina są obecnie na ósmym miejscu. Do lider, Syreny Zbąszynek, tracą aż 15 punktów. Statystyka ligowa sprawiła, że trener Pogoni Świebodzin był zmuszony do wprowadzenia istotnych zmian kadrowych. Najważniejszym impulsem był jednak wcześniejszy niż dotychczas, termin rozpoczęcia treningów.

Jak mówi sam szkoleniowiec Pogoni Świebodzin, Maciej Górecki, zmiany te były konieczne ze względu na poprawę kondycji zawodników. Dlatego też, zdecydowano o treningach również przy sztucznym świetle. Dzięki temu zespół ponosi koszty, ale i inwestuje w dalszy rozwój swojego zespołu.

Do lidera czwartoligowa Pogoń Świebodzin traci aż 15 punktów, co w skali całego sezonu nie wydaje się być aż tak dużą wartością. Jednak nadchodzące miesiące pokażą, czy zmiany wprowadzone przez trenera, dadzą pozytywny rezultat.