Dwaj mężczyźni w wieku 28 lat, podejrzewani o udział w bezczelnej kradzieży, mogą zostać skazani na karę pozbawienia wolności do ośmiu lat. Ofiarą ich czynu stała się mieszkanka Świebodzina, której jeden z napastników bezceremonialnie wyrwał torebkę, gdy ta była w drodze do pracy.

Konsekwencje ich działania będą teraz rozpatrywane przez sąd. W tym konkretnym przypadku mężczyźni mogą spędzić w więzieniu aż osiem lat – zamiast pięciu, które jest standardową karą – jak poinformował asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, dnia 11 grudnia.

Niedawno doszło do tego ataku w Świebodzinie. Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie, podczas którego do kobiety idącej do pracy podszedł mężczyzna, siłowo odebrał jej torebkę i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Bezpośrednio po otrzymaniu informacji na temat tego incydentu, detektywi rozpoczęli dochodzenie i wkrótce odnaleźli głównego podejrzanego. W ciągu dwóch godzin od zgłoszenia, w Sulechowie (około 20 km od Świebodzina), policja zatrzymała mężczyznę, który prawdopodobnie był sprawcą kradzieży. Krótko po nim zatrzymano drugiego mężczyznę, który rzekomo odebrał go samochodem z miejsca przestępstwa.

Odzyskano skradzioną torebkę oraz część innych skradzionych przedmiotów. Jak ustalono, obaj podejrzani są mieszkańcami powiatu zielonogórskiego.