Mężczyzna, który niespodziewanie zaatakował kobietę idącą do pracy wczesnym porankiem i brutalnie odebrał jej torebkę, nie cieszył się swoim łupem długo. Zaledwie po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia, funkcjonariusze z Świebodzina zdołali go namierzyć i zatrzymać. W wyniku prowadzonego śledztwa udało im się także ustalić personalia drugiego mężczyzny, który był zamieszany w ten akt przestępstwa. Odzyskano również skradzioną torebkę oraz część rzeczy z niej pochodzących. Sprawcy grozi teraz surowa kara – nawet do 8 lat pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży zuchwałej.

Świebodzińska policja podkreśla, iż wszelkiego rodzaju przestępstwa o charakterze agresywnym czy bezczelnym są traktowane priorytetowo, dlatego na ich wykrycie i zatrzymanie sprawców przeznaczane są wszystkie dostępne siły i środki. Szczególnie znaczące jest to, że w poniedziałek 4 grudnia, zgłoszenie o brutalnej kradzieży torby przez mężczyznę zostało niezwłocznie potraktowane z najwyższym priorytetem.

Świebodzińska policja natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia zorganizowała patrole, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy. Jednocześnie do operacji zostali przydzieleni doświadczeni oficerowie kryminalni. Ich profesjonalne podejście oraz skuteczne działania doprowadziły do szybkiego ustalenia miejsca, w którym mógł przebywać podejrzany – mówi aspirant Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.