Sierż. sztab. Kinga Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie przekazała informację o wyjątkowym zdarzeniu, które miało miejsce 29 sierpnia. Jeden z miejscowych funkcjonariuszy, który akurat miał wolne i poruszał się swoim prywatnym samochodem, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna prowadził fiata mając we krwi ponad 1,3 promila alkoholu.

Wszystko rozegrało się po godzinie 23:00 w niewielkiej wsi Myszęcin. Policjant zauważył na drodze samochód marki Fiat, którego kierowca wyraźnie borykał się z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusz szybko doszedł do wniosku, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Policjant postanowił działać. Zdołał bezpiecznie zatrzymać fiata, a gdy dotarł do niego zapach alkoholu, natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i zaalarmował patrol policji. Kiedy na miejscu pojawiły się umundurowane służby, przeprowadziły one badanie trzeźwości 57-letniego kierującego. Wynik alkomatu nie pozostawiał wątpliwości – mężczyzna miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem.