Świebodzin stał się miejscem zaciętej rywalizacji czterech męskich drużyn piłki ręcznej, które walczyły o prestiżowy Lubuski Puchar Polski. Triumfatorami zmagań po raz kolejny zostali gracze Budnex Stali Gorzów, zdobywając cenny puchar.

Drużyny które spotkały się na sportowym polu to: ekipa z Gorzowa – Budnex Stal (reprezentująca Ligę Centralną), Zew Świebodzin (grający w I lidze), drużyna Bachusa Zielona Góra (II liga) i Sparta Gubin (III liga). W emocjonujących półfinałach, Zew wygrał z Bachusem, a Budnex Stal pokonała Spartan z Gubina.

Decydujące spotkanie drużyn Zewu i Budnex Stali obfitowało w napięcie, dynamiczną grę oraz przeplatał się ciągłymi remisami. Rywalizacja była podobna do gry w tenisa – punkt za punkt, rzut za rzut. Po pierwszej części meczu na tablicy wyników widniało 17:16 na korzyść drużyny ze Stali Gorzów. W 42. minucie gorzowianie zdołali uzyskać dwupunktową przewagę, zaś siedem minut później sytuacja odwróciła się – to Zew prowadził 28:27. Remis pojawił się jeszcze raz w 56. minucie, kiedy to obie ekipy miały na swoim koncie po 30 punktów.

Ostatecznie jednak okazało się, że zwycięstwo przypadło faworytom turnieju, drużynie z Gorzowa. W przedostatniej minucie gry prowadzili oni 32:30, chwilę później było już 32:31 a końcowe trafienie dało im wygraną różnicą trzech bramek.