Pod koniec września 2023 roku, funkcjonariusze policji zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o okrutne morderstwo starszej pani, która miała na swoim koncie 75 lat. Zdarzenie miało miejsce w niewielkiej miejscowości Brójce, położonej w województwie lubuskim. Mężczyzna został aresztowany na podstawie solidnych dowodów zgromadzonych przez śledczych i teraz czeka go proces sądowy. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa, który w przypadku skazania grozi karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w jednym z budynków wielorodzinnych w Brójcach, gdzie znaleziono ciało 75-letniej kobiety. Osoby, które natknęły się na makabryczny widok, nie miały żadnego związku ze sprawą. Sprawca zbrodni zniknął bez śladu, co skomplikowało sytuację.

– W tym dramatycznym śledztwie uczestniczyli najbardziej doświadczeni kryminalni z lubuskiego – powiedział rzecznik lubuskiej policji, podinspektor Marcin Maludy.

Na miejsce zdarzenia wysłano specjalistyczny zespół do poszukiwań przestępcy. Zespół składał się z wytrawnych detektywów, którzy przystąpili do intensywnego śledztwa. Technicy kryminalistyczni gromadzili liczne dowody na miejscu zbrodni, które następnie były badane za pomocą najbardziej zaawansowanych technik badawczych. Eksperci z laboratoriów kryminalistycznych w Gorzowie i Poznaniu także brali udział w śledztwie, które okazało się być jednym z najbardziej skomplikowanych w ostatnim czasie.