Uroczystość wręczenia tytułu Felicjanowi Andrzejczakowi

Popularny wokalista, którego kariera związana jest m.in. z legendarną Budką Suflera, odebrał kilka dni temu tytuł Honorowego Obywatela Świebodzina, który został mu przyznany już dwa lata temu, ale z uwagi na problemy związane z ogłoszeniem stanu epidemii nie można było przez dłuższy czas celebrować tego wydarzenia podczas koncertu, który zgromadziłaby wielu miłośników talentu uhonorowanego wokalisty.

Uroczystość odbyła się 27 marca 2022 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Świebodzinie.

Koncert uświetnił nadanie tytułu artyście, był też jednym z „przystanków” na trasie, w ramach której wokalista muzycznie świętuje jubileusz swojej pracy artystycznej.

Nie wszyscy wiedzą, że w bieżącym roku przypadają także urodziny najpopularniejszego przeboju w bogatej karierze Felicjana Andrzejczaka, czyli niezapomnianego utworu „Jolka, Jolka pamiętasz”.

Koncert objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Świebodzina.

Przeboje, które nigdy się nie starzeją

Zarówno repertuar samego piosenkarza, jak i kojarzonej między innymi z jego osobą „Budki Suflera” należy do tzw. evergreenów, czyli przebojów które nigdy się nie starzeją. Tak jest m.in. z „Jolką”, ale również innymi utworami, które nucą różne pokolenia.

Ich przedstawicieli nie zabrakło również podczas świebodzińskiej, muzycznej uroczystości. Przy przebojach Felicjana Andrzejczaka świetnie bawili się zarówno jego rówieśnicy, jak i młodsze pokolenia. To muzyka ponadczasowa, która łączy wielu Polaków.

Impreza „zanurzona” w takim doskonałym muzycznym klimacie nie mogła się nie udać. Była to muzyczna uczta i okazja do wielu wzruszeń. Przed  koncertem Felicjanowi Andrzejczakowi został wręczony uroczysty akt nadania mu wyjątkowego tytułu, o czym w 2020 r. zdecydowała specjalna uchwała Rady Miejskiej Świebodzina.