XIV Festiwal „Muzyka u Joannitów”

To już jutro – 6 sierpnia, wieczorem, dokładnie – o godzinie 20.00, w amfiteatrze w Łagowie odbędzie się kolejny z serii koncertów w ramach czternastej edycji Festiwalu „Muzyka u Joannitów”. Będzie to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie artystyczne, przede wszystkim dla miłośników muzyki filmowej.

To ona właśnie zagości na festiwalowej scenie. Jest to jeden z najbardziej ulubionych stylów muzycznych, który łączy w sobie świat filmu i muzyki, stąd jego wielka popularność.

Motto koncertu to „Serenada Filmowa”.

W repertuarze festiwalowym znajdą się największe przeboje muzyki filmowej, autorstwa takich uwielbianych kompozytorów jak: Wojciech Kilar, Ennio Morricone, Max Richter czy Henry Mancini.

W programie nie mogło zabraknąć takich hitów, jak ścieżka filmowa z filmów: „Ziemia obiecana”, „Pan Tadeusz”, „Misja” czy „Śniadanie u Tiffaniego”.

Utwory zostaną wykonane przez skrzypka (Mariusz Monczak) oraz pianistkę (Alicja Siejka).

Muzyka na najwyższym poziomie

Dla publiczności zgromadzonej w łagowskim amfiteatrze, który szczególnie w sezonie letnim przyciąga wiele osób z racji organizowanych tu wydarzeń artystycznych, zagra… dyrektor artystyczny festiwalu, czyli Mariusz Monczak.

Artysta ma bogate doświadczenie muzyczne. Studiował m.in. w Nowym Jorku, zdobył również tytułu doktora (w Montrealu).

W swojej karierze muzycznej gościł na największych światowych scenach, w tym Carnegie Hall oraz w Lincoln Center – w Nowym Jorku.

Jego talent mogli również podziwiać melomani w Europie, w tym w Moskwie, Rotterdamie oraz oczywiście w Warszawie, gdzie występował między innymi w Zamku Królewskim.

Prowadzi działalność jako solista. Występował z wieloma orkiestrami. Jest artystą bardzo aktywnym, o czym świadczy również udział w licznych międzynarodowych festiwalach i innych wydarzeniach muzycznych.

W tym roku na festiwal złożą się cztery koncerty. Inauguracja miała miejsce 16 lipca, po jutrzejszym koncercie odbędą się jeszcze dwa. Finał zaplanowano na 15 sierpnia. W programie znajdą się „Muzyczne medytacje maryjne”.