Cykl koncertów uczestników Konkursu Chopinowskiego

To doskonała informacja dla wielbicieli muzyki, szczególnie dzieł Fryderyka Chopina. Tej jesieni w Świebodzinie będą gościli uczestnicy ostatniego Konkursu Chopinowskiego, który odbył się w ubiegłym roku.

Koncerty odbywają się w Państwowej Szkole Muzycznej. W kolejnych koncertach fortepianowych zaprezentują się: Aleksandra Hortensja Dąbek, Adam Kałduński, Julia Łozowska oraz Viet Trung Nguyen.

Jesienne spotkanie z uwielbianymi przez melomanów utworami naszego muzycznego „wieszcza” i jednymi z najlepszych pianistów młodego pokolenia odbędzie się pod hasłem „Na fali XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina”.

Na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne zaprasza organizator – Stowarzyszenie Spinka.

Program wydarzenia

Koncerty, takie jak te, które tej jesieni będą osnuwać szlachetnym i nieco melancholijnym klimatem jesienne wieczory w Świebodzinie mają na celu nie tylko promowanie wysokiej kultury muzycznej w mniejszych ośrodkach, ale również wspieranie młodych artystów, dla których okazja do spotkania „na żywo” z publicznością jest zawsze emocjonującym i niepowtarzalnym wydarzeniem. Bez niego trudno sobie wyobrazić bycie „prawdziwym” muzykiem.

Sala koncertowa jest dla każdego muzyka tym, czym scena teatralna dla aktora. Po ostatnich dwóch latach taka możliwość ma dodatkową wartość – zarówno dla artystów, jak i dla spragnionej żywego kontaktu ze sztuką, publiczności.

Pierwszy koncert cyklu już za nami. 21 września przed świebodzińskimi melomanami swoje umiejętności interpretacji Chopina zaprezentował Viet Trung Nguyen. Kolejny koncert zaplanowano na 19 października. Będziemy mieli możliwość wysłuchania recitalu fortepianowego w wykonaniu Adama Kałduńskiego.