Spotkanie autorskie z Danielem Kocujem

Biblioteki to szczególne miejsca, w których nie tylko pożyczamy książki, czy też mamy możliwość skorzystania z czytelni, są to również centra kulturotwórcze. Ważnymi projektami realizowanymi przez biblioteki publiczne są m.in. spotkania z pisarzami i autorami innych publikacji.

Takie wydarzenie odbędzie się już dziś, 27 kwietnia 2022 r., w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie, która będzie gościć wyjątkowego autora – podróżnika, pisarza i publicystę – Daniela Kocuja.

Gość opowie między innymi o wyprawie, która była jego życiową przygodą, na tyle pasjonującą, że interesowało się nią wiele mediów działających na niwie podróżniczej i turystycznej.

Daniel Kocuj przejechał rowerem tysiące kilometrów z Australii do Polski, a dokładniej – z Sydney do Szczecina, z którego pochodzi.

Trasa wiodła przez niezwykle urozmaicone tereny – pustynne pustkowia, lasy, dżungle, wioski w nich zagubione i największe aglomeracje, tętniące życiem przez całą dobę.

Marzysz o dalekich podróżach? Posłuchaj jak realizować swoje plany

Wiele osób marzy o podróżach, dalekich i egzotycznych, ale również bliższych, po Polsce i Europie – potrzeba jednak motywacji, a czasem nawet determinacji, żeby z fazy marzeń i planów przejść do ich realizacji.

Jeśli zdecydujemy się na to pierwszy raz, późniejsze podróże i wyprawy stają się łatwiejsze. Doskonałą motywacją do tego, żeby z teorii przejść do praktyki może być spotkanie z doświadczonym podróżnikiem, którego entuzjazm i bogate doświadczenie sprawiają, że również chce się stanąć na własnym szlaku!

Daniel Kocuj cieszy się dużą popularnością w świecie polskich podróżników. Nie może to dziwić – wystarczy wspomnieć, że na jego mapie znalazły się takie punkty jak Australia, Chiny czy Wietnam. Jest też pasjonatem dwóch kółek. Swoje podróże odbywa właśnie na rowerze.

Jeśli jesteś zapalonym rowerzystą, zapewne znasz również prowadzonego przez podróżnika bloga – Bike2.be – który traktuje o różnych aspektach podróży jednośladem.

Początek spotkania w świebodzińskiej bibliotece – o godzinie 18.00.