Miasto i dzieci

Jak mali artyści postrzegają miejsce, w którym żyją? Co w sposób szczególny przykuwa uwagę dzieci w mieście rodzinnym? Plastyczne „odpowiedzi” niezmiennie, od lat zadziwiają dorosłych. Najbliższy świat widziany oczami dziecka jest niezwykle inspirujący.

Dzięki pracom młodych mieszkańców Świebodzina również przedstawiciele starszych pokoleń mogą zobaczyć swoje miasto z zupełnie nowej perspektywy, która w natłoku codziennych spraw ucieka z pola widzenia.

Konkurs „Świebodzin w oczach dziecka” jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych konkursów plastycznych w mieście. W tym roku odbędzie się już dwudziesta szósta edycja tego wydarzenia.

Najatrakcyjniejszą nagrodą dla młodych twórców będzie wystawa, na której prezentowane będą wyróżnione w konkursie prace. Ekspozycję przygotuje Muzeum Regionalne w Świebodzinie.

Przewidziano również wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Honorowy Patronat nad konkursem przyjął Burmistrz Miasta Świebodzina.

Jakie prace można zgłaszać?

Konkurs organizowany wspólnie przez Muzeum Regionalne oraz jedną ze szkół podstawowych w Świebodzinie adresowany jest do dzieci mieszkających w Świebodzinie, jak również w miejscowościach powiatu świebodzińskiego.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace plastyczne wykonane w trwałych technikach. Konieczne jest zachowanie przewidzianej przez regulamin formy – prace muszą być wykonane na kartkach bloku w formacie A-3.

Tematyka  prac, zgodnie z nazwą konkursu, ma dotyczyć Świebodzina. Można przedstawić pejzaż, zabytki i inne obiekty, charakterystyczne dla miasta.

Termin nadsyłania prac mija 15 lutego 2022 r.

Jury konkursowe nagrodzi dziesięć prac i wyróżni dwadzieścia.

Młodzi artyści będą mogli świętować swoje sukcesy podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się 3 marca 2022 r.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć m.in. na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Świebodzinie.