Szczególny czas w roku

Święta Bożego Narodzenia – coraz bliżej – a w związku z tym pojawi się wiele inicjatyw, które mają na uwadze te wyczekiwane przez wiele osób dni w roku. Wiele akcji ma charakter charytatywny – dzielimy się z potrzebującymi prezentami, zbieramy pieniądze na ważne cele społeczne, organizujemy różne spotkania, które mają integrować wokół choinki i opłatka, zbieramy żywność, którą otrzymują osoby potrzebujące… Ale to nie wszystko.

Boże Narodzenie to szczególny czas w roku, w którym zazwyczaj stajemy się lepszą wersją samych siebie…. Być może dlatego rzeczywiście końcówka grudnia i początek stycznia, wraz z Nowym Rokiem – niosą ze sobą wiele nadziei, nawet wtedy, gdy rzeczywistość na co dzień nie skłania do optymizmu.

Tak było w polskiej tradycji przez wieki, nawet w najtrudniejszych czasach – rozbiorów i wojen. O tę niezwykłą atmosferę, która potrafi choć na chwilę jednoczyć wszystkich, ponad podziałami, warto zadbać również teraz, gdy kolejne święta znów nie będą przeżywane w tak pozytywnej atmosferze, jak jeszcze kilka lat temu.

Napisz Świebodzińską Opowieść Wigilijną

W tym roku, już po raz piąty, w Świebodzinie, rusza wyjątkowa inicjatywa, która pozwoli mieszkańcom miasta i powiatu świebodzińskiego wykazać się swoimi talentami literackimi – a to za sprawą konkursu: „Świebodzińska Opowieść Wigilijna”.

Organizatorem jest Biblioteka Publiczna. To właśnie na adres tej instytucji należy przesyłać prace konkursowe – do 3 grudnia 2022 r.

Oprócz niewątpliwej satysfakcji, jaką będzie wygranie konkursu albo zajęcie jednego z pierwszych miejsc, laureaci mogą liczyć również na atrakcyjne nagrody, w tym m.in.: czytniki ebooków, nowoczesne słuchawki, klocki LEGO i wiele innych.

Konkurs zorganizowano z myślą o miłośnikach pisania w różnym wieku. Od klasy czwartej szkoły podstawowej do… Górnej granicy wieku nie wyznaczono.

Ze szczegółowym regulaminem konkursu można się zapoznać na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Świebodzinie i w samej placówce.