Wyjątkowy prezent mikołajkowy dla strażaków-ochotników

Ochotnicza Straż Pożarna w Mostkach tuż przed mikołajkami otrzymała wyjątkowy prezent – nowy wóz strażacki. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu strażaków z OSP Lubniewice.

To bardzo potrzebny i oczekiwany dar. Strażacy z OSP Mostki już niedługo będą mogli korzystać z nowego, specjalistycznego samochodu ratowniczo-gaśniczego, idealnie dostosowanego do miejscowych potrzeb. Jest to wóz lekki i efektywny.

Żeby zdać sobie sprawę z tego, jak pomocny może się okazać w różnych akcjach OSP, wystarczy wspomnieć, że posiada zbiornik, w którym zmieści się tysiąc litrów wody oraz sto litrów środka pianotwórczego.

Do niedawna jednostka OSP Mostki mogła korzystać z wozu zupełnie innej generacji, obecny samochód marki Iveco jest kilkanaście lat młodszy od poprzednika.

Przed „wprowadzeniem” samochodu do floty OSP konieczne jest jeszcze załatwienie kilku formalności. Zaplanowano również doposażenie go w różne sprzęty, które ułatwiają pracę strażaków.

Dar Lubniewic dla Mostek znacząco poprawi komfort pracy strażaków-ochotników. W dalszej kolejności planowany jest zakup średniego wozu, na który fundusze są cały czas zbierane.

Bezpieczniej w Mostkach i okolicy

Samochód, który trafił do Mostek sprawdzał się wcześniej w Lubniewicach, tamtejsza jednostka posiadała jednak drugi wóz, w związku z tym lekkie Iveco nie było tam niezbędne – w przeciwieństwie do jednostki z Mostek, która musiała sobie radzić z przestarzałym autem, liczącym sobie ponad trzydzieści lat.

Samochód ten nie posiadał zbiornika na wodę. Można sobie więc wyobrazić jak utrudniało to przeprowadzenie szybkich i skutecznych akcji gaśniczo-ratowniczych.

Specjalistyczny wóz Iveco został przekazany nieodpłatnie OSP Mostki dzięki zaangażowaniu OSP Lubniewice we współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Strażacy z OSP Mostki będą od teraz mogli świadczyć pomoc w szerszym zakresie, niezależnie od dostępu do wody, bezpośrednio na miejscu zdarzenia.