Zakłada on utworzenie aż 13 linii w powiecie świebodzińskim. Samo miasto zyskałoby kilka nowych połączeń. Dzięki temu mieszkańcy bez problemu dojadą zarówno do pracy, jak i na zakupy czy relaks nad jeziorem. Kto jednak ma to sfinansować?

Świebodzin to jedno z najszybciej rozwijających się miast w regionie. Przybywa nie tylko nowych zakładów pracy ale i dogodnych rozwiązań dla mieszkańców. Obecnie w magazynach i fabrykach umiejscowionych w świebodzińskiej strefie ekonomicznej, pracuje kilka tysięcy osób. Tendencja jest jednak wzrostowa.

Aby miasto nie zalała fala samochodów dojeżdżających do miejsc pracy, burmistrz Świebodzina, Tomasz Siedlicki, chce założyć nową sieć transportową. Obejmowałaby ona cały powiat świebodziński a samo miasto zyskałoby nowe połączenia. Dzięki temu nie tylko mieszkańcy miasta mogliby skorzystać z transportu miejskiego, ale i osoby z sąsiadujących miejscowości.

Aby sfinansować cały projekt, niezbędne będzie uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej z Funduszy Celowych przeznaczonych na rozwój miast i wsi.