Zabawa na koniec lata

Pod koniec sierpnia odbywa się wiele imprez „żegnających” lato, a właściwie – wakacje. Zloty motocykli, starych samochodów, regaty, pikniki, festyny… Jednym z ciekawszych pomysłów na pożegnanie wakacji w dobrym nastroju jest zabawa w kolejowym stylu!

Mieszkańcy Świebodzina i okolic będą mieli okazję wziąć udział w kolejowym pikniku z licznymi atrakcjami dla młodszych i starszych miłośników kolei – na stacji Stefanowo – oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Świebodzina.

Na imprezę zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Kolejnictwa „Stacja Stefanowo”. Jeśli chcesz spędzić dzień w doskonałej atmosferze – przyjedź do Stefanowa, gdzie już 22 sierpnia 2021 r., czyli w najbliższą niedzielę, odbędzie się „Pożegnanie lata na stacji Stefanowo”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a wszystko rozpocznie się już o godzinie 12:00.

Będzie interesująco, wesoło i smacznie

Przepis na doskonałą zabawę dla całej rodziny i dla różnych pokoleń? Wspólne gry i zabawy oraz, a może przede wszystkim – podobne zainteresowania. Na „Stacji Stefanowo” nie może też zabraknąć akcentów związanych z transportem kolejowym.

Miłośnicy kolei nie będą zawiedzeni – na pożegnaniu lata pojawi się bowiem parowóz Tkt 48-147, który zostanie szczegółowo zaprezentowany, co spodoba się młodszym i starszym entuzjastom tych niezwykłych maszyn.

To tylko jeden z wielu „kolejowych” punktów programu. Następnym będzie przejażdżka drezyną. Kolej będzie również tematem przewodnim wielu konkursów i zabaw, których zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych, specjalnie z myślą o nich przygotowano też jedną z najpopularniejszych atrakcji letnich pikników – będą to dmuchańce, a dokładniej – dmuchany zamek.

Niedzielna impreza kolejowa w Stefanowie będzie miała również inny wymiar – organizatorzy chcą wesprzeć leczenie mieszkanki Zbąszyna, chorej na SMA. Uczestnicy imprezy proszeni są o datki, które można będzie wrzucać do specjalnej puszki.