Nowy rok szkolny – nowe zajęcia w Świebodzińskim Domu Kultury

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszają również różne zajęcia oświatowe. Będą one, jak zawsze, realizowane przez domy kultury – zarówno miejskie, jak i spółdzielcze czy świetlice szkolne albo działające przy innych ośrodkach edukacyjnych  i wychowawczych.

Nie inaczej będzie w Świebodzinie. Tutejszy Dom Kultury przygotował bogaty program zajęć – z myślą o dzieciach i młodzieży zainteresowanych wieloma aktywnościami. Wybór zajęć jest bardzo duży i z pewnością każdy znajdzie w tej ofercie coś interesującego dla siebie.

W programie nie zabraknie zajęć muzycznych, tanecznych czy plastycznych. Jeśli chcemy w najbliższym roku szkolnym uczestniczyć w którychś zajęciach – warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc w poszczególnych grupach jest ograniczona. Zapisy będą trwały do wyczerpania miejsc albo do 5 września 2021 r.

Muzyka, plastyka i robotyka

Dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży zawsze cieszyły się zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne, dlatego nie mogło ich zabraknąć w tegorocznej ofercie Świebodzińskiego Domu Kultury.

Dzieci i młodzież zaproszeni są do grup zajmujących się różnymi technikami plastycznymi. Podobnie jest w przypadku zajęć muzycznych. W tym roku będą działały sekcje: wokalna oraz Świebodzińska Orkiestra Dęta.

To nie wszystko – jak co roku – spodziewane jest także duże zainteresowanie zajęciami tanecznymi, dlatego przygotowano zajęcia taneczne i baletowe. Do swojej grupy zapraszają też cheerleaderki. Zajęcia adresowane są do dzieci młodszych i starszych. Najmłodszymi uczestnikami programów ŚDK są nawet czterolatki.

To nie wszystkie propozycje. Warto także zwrócić uwagę na ofertę najnowszej sekcji, oferującej zajęcia z robotyki. Młodzi adepci nowoczesnych technologii będą mogli nauczyć się jak budować i programować pierwsze w swoim życiu, proste roboty.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej ośrodka – na stronie ŚDK – sdk.swiebodzin.pl.