Bądź kreatywny!

Biblioteka Publiczna w Świebodzinie to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książkę czy inne wydawnictwo. To miejsce, które integruje wokół czytelnictwa i szerzej – edukacji oraz kultury.

W bibliotece możemy się spotkać z pisarzami, wziąć udział w różnych warsztatach i innych zajęciach, możemy również zaprezentować własne twórcze możliwości, dzięki organizowanym przez instytucję konkursach.

Ostatnie propozycje dla kreatywnych to dwa konkursy, do udziału w których biblioteka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych.

Pierwszy z konkursów będzie szansą na wykazanie się talentem literackim, drugi – plastycznym.

Chcesz stworzyć „Świebodzińską Opowieść Wigilijną? Weź udział w Konkursie Literackim o takim właśnie tytule. Uwielbiasz malować, rysować, wycinać, wylepiać… Słowem – tworzyć projekty plastyczne? Stwórz portret misia, w dowolnej technice i wygraj atrakcyjne nagrody!

Świątecznie i bajkowo

Młodsi i starsi literaci będą mogli stanąć w szranki konkursowe i stworzyć „Świebodzińską Opowieść Wigilijną”. Będzie to już czwarta edycja konkursu, przygotowanego przez świebodzińską bibliotekę. Uczestnicy mają czas na napisanie i wysłanie opowiadania o tematyce świątecznej do 3 grudnia 2021 r.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody: tablety, czytniki ebooków, smartwatche i wiele innych.

Konkurs przygotowano z myślą o wszystkich zainteresowanych, począwszy od uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, przez uczniów szkół ponadpodstawowych, po dorosłych mieszkańców Świebodzina i całego powiatu.

Konkurs plastyczny organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie po raz drugi i skierowany jest do dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych. Bohaterem konkursu jest miś.

Może to być ulubiony miś z bajki, ale również miś wymyślony i przedstawiony za pomocą ulubionej techniki plastycznej. Prace będą przyjmowane do 23 listopada br.