Dnia 11 marca, inspektor Marek Boroń, pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji, przekazał swoje funkcje służbowe młodszemu inspektorowi Rafałowi Banachowi, który odtąd pełni rolę I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Do tej pory Banach był Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dodatkowo, inspektor Marcin Sapun został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Obaj oficerowie dysponują znacznym doświadczeniem zawodowym, nabyte podczas wieloletniej służby na różnych policyjnych stanowiskach.

W poniedziałek, 11 marca, w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się specjalna ceremonia. W jej trakcie Rafałowi Banachowi powierzono obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., gdzie będzie nadal nadzorował dział logistyczny. Równocześnie, Marcin Sapun (poprzednio pełniący funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu) został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie będzie odpowiedzialny za nadzór nad pionem kryminalnym.

Inspektor Jerzy Czebreszuk, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, zwrócił się do swoich nowo powołanych zastępców, podkreślając: „Marcin Sapun to doświadczony policjant, gwarantujący bezpieczeństwo i wysoki standard pracy w pionie kryminalnym. Jestem szczęśliwy, że pochodzi z województwa lubuskiego i jest jednym z Was. To zaszczyt dla niego pełnić tę rolę. Jestem pewien, że współpraca z nim będzie przebiegać bardzo płynnie. Pragnę życzyć mu powodzenia na nowym stanowisku, które wiąże się zarówno z awansem, jak i dużą odpowiedzialnością za cały garnizon lubuski. Bezpieczeństwo i walka z przestępczością kryminalną są naszymi priorytetami i wymagają bliskiej współpracy z innymi służbami, takimi jak CBŚP, CBZC, Straż Graniczna czy Służba Celna. Jesteśmy na terenie przygranicznym, dlatego jestem przekonany, że Marcin sprosta tym wyzwaniom, biorąc pod uwagę jego doświadczenie i dobrą znajomość naszego garnizonu. Proszę Was o pełne wsparcie dla nowego Komendanta.”