16 stycznia, we wtorkowy poranek, na trasie DK 92 w miejscowości Lutol Suchy doszło do kolizji drogowej. Na skrzyżowaniu tej trasy wystąpiło niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym samochód osobowy i autobus były głównymi uczestnikami.

Na odcinku pomiędzy Świebodzinem a Trzcielem, w Lutolu Suchym na drodze krajowej numer 92 doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. W rezultacie tej kolizji autobus zablokował drogę, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym przez pewien czas.

Służby ratunkowe zostały natychmiast powiadomione o incydencie. Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Lutol Suchy oraz Państwowej Straży Pożarnej Międzyrzecz. Ponadto, pojawiła się również policja, personel medyczny oraz zarządzający drogą.

Młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu podał nam szczegółowe informacje na temat przyczyny kolizji. Jak zaznaczył, do zdarzenia doszło, ponieważ kierujący autobusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi.