W nadchodzący wtorek, między godz. 9:30 a 20:00, trasa ekspresowa S3 w Lubuskiem zostanie zamknięta dla ruchu. Zamknięcie odbędzie się na fragmencie drogi pomiędzy węzłem Zielona Góra Północ a węzłem Świebodzin Południe. Zablokowanie trasy jest wynikiem zaplanowanych na ten dzień protestów rolników, które mogą potrwać nawet do miesiąca. Funkcjonariusze policji opracowali trasy objazdowe dla kierowców.

Wtorkowe protesty rolnicze nie będą ograniczone tylko do regionu lubuskiego – odbędą się w wielu miejscach Polski. W związku z tym, policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i skorzystanie z zaproponowanych tras objazdowych.

Podinspektor Małgorzata Barska, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej Policji w Zielonej Górze, przekazała, że droga ekspresowa S3 będzie niedostępna we wtorek od godziny 9.30 do około godziny 20 na odcinku pomiędzy węzłami Zielona Góra Północ i Świebodzin Południe.

Protesty rolników mogą przyczynić się do utrudnień w ruchu drogowym także w następnych dniach, aż do 20 marca. – „Możliwe jest wystąpienie podobnych utrudnień, o których na bieżąco będziemy informować. Korytarzem życia będą mogły poruszać się tylko pojazdy uprzywilejowane” – tłumaczyła rzeczniczka prasowa Policji w Zielonej Górze.