W wielkanocnym klimacie

Osoby, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia wiosny bez odwiedzenia giełdy w Gorzowie, z pewnością nie zawiodły się, jeśli ostatnią niedzielę spędziły właśnie tam. 20 marca 2022 r. najpopularniejsza giełda w regionie miała wiele do zaoferowania dla klientów, którzy poszukiwali towarów i akcesoriów związanych z nadchodzącą wiosną i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Pierwsze słoneczne i bardziej pogodne oraz jaśniejsze dni marcowe sprzyjają temu, żeby spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu i robieniu zakupów, dzięki którym będziemy mogli się łatwiej przygotować do zmiany nastroju – z zimowego na wiosenny.

Jak zwykle – gorzowska giełda obfitowała w takie artykuły jak: sadzonki, kwiaty, zioła, owoce i warzywa. Nie brakło również ozdób wielkanocnych i ubrań, które pozwolą odświeżyć zawartość szafy – wraz z nadchodzącą wiosną.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających giełdę cieszyły się warzywa oraz owoce oferowane bezpośrednio przez rolników.

Ogród na giełdzie

Giełda w Gorzowie to prawdziwy raj dla miłośników roślin ozdobnych. W marcu pojawia się coraz więcej sadzonek kwiatów i innych roślin, które będziemy mogli sadzić, zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach już w najbliższych tygodniach, a nawet dniach, jeśli pogoda będzie takim pracom sprzyjać.

Wielbiciele roślin mogli wybierać pośród wyjątkowo bogatej oferty: kwiatów, drzewek, krzewów i wielu innych gatunków flory.

Nie zabrakło również szerokiego wachlarza akcesoriów pozwalających utrzymać ogrody w jak najlepszym stanie. W Gorzowie można więc było także nabyć urządzenia ogrodnicze, takie jak grabie, szpadle, czy kosiarki, ale również ziemię ogrodniczą, odżywki do roślin, czy meble ogrodowe itp.

Dużym powodzeniem cieszyły się również dekoracje wielkanocne, szczególnie koszyczki do święconki, słomiane figurki, pisanki, obrusy, serwetki i wiele innych artykułów kojarzących się z wiosną i tradycjami wielkanocnymi.

Niedługo w wielu miastach Polski zagoszczą również cieszące się wielką popularnością jarmarki i kiermasze wielkanocne.