Kiedyś sam pomagał, rzucając się w ogień i narażając swoje własne życie. Dzisiaj potrzebuje pomocy, wsparcia finansowego. Choroba nowotworowa według lekarzy już się nie cofnie, ale innowacyjne leczenie może pomóc przetrwać. Liczy się każdy grosz.

Immunoterapia, która może pomóc w uśmierzeniu bólu i sprawić, ze codzienność chorego, Artura Nowaczyka, będzie bardziej znośna. Nowe podejście do chemioterapii połączone z Immunoterapią, jest bardzo kosztowne. Samo opracowanie planu leczenia, wraz z niezbędnymi lekami to koszt rzędu dwudziestu tysięcy złotych. Koszty terapii liczone są w setkach tysięcy.

Niespełna 34-letni Artur Nowaczyk pochodzi ze Świebodzina i tu właśnie zaczynał swoją zawodową przygodę z pracą w Państwowej Straży Pożarnej. Cztery lata temu w kilka miesięcy bardzo mocno schudł a potem zdrowie tylko się pogarszało. Diagnoza przyszła zdecydowanie za późno. Nowotwór jest nie do wyleczenia, jednak możliwa jest terapia wspierająca. I na nią właśnie zbiera rodzina chorego. Konto na które zbierane są fundusze, można znaleźć na stronie internetowej OSP Świebodzin.