Rekreacja w nowym stylu

Mieszkańcy Świebodzina będą mogli korzystać z nowych terenów zielonych, a dokładniej – parku miejskiego, który powstał na terenie cieszących się dużą popularnością błoni, do tej pory goszczących różnego rodzaju wydarzenia plenerowe. Znane miejsce zyska zupełnie nowy wymiar, o czym już niedługo można się będzie przekonać na własne oczy.

Inwestycję zrealizowano zgodnie z najnowszymi trendami – park ma być terenem wielofunkcyjnym, który będzie dostosowany do potrzeb różnych grup mieszkańców i gości miasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno osoby preferujące spokojny relaks, jak i ceniące nieco bardziej aktywne formy wypoczynku.

W parku nie zabraknie ścieżek spacerowych i rowerowych. Przy nich, jak również przy stawie zainstalowano kilkadziesiąt nowych ławek. Tereny zielone zachęcają do ruchu, ale dają też możliwość zażywania spokoju. Park zajmuje dużą powierzchnię, dlatego osoby zainteresowane odmiennymi formami relaksu na pewno nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać.

Można będzie w spokoju poczytać książkę, delektować się spacerami, czy też uprawiać Nordic Walking. Wyznaczono także miejsce szczególnie atrakcyjne dla dzieci – to parkowy plac zabaw.

Zieleń znaczy zdrowie

W Świebodzinie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach, szczególną uwagę zwraca się obecnie na „zielone” inwestycje. To jeden z istotniejszych elementów programów mających na celu walkę z zanieczyszczeniem środowiska, w tym przede wszystkim powietrza.

Im więcej bioróżnorodności – tym więcej zdrowia. Można o nią „zawalczyć” również na terenach miejskich. Nowy park miejski w Świebodzinie jest tego przykładem. Uwagę mieszkańców zwróci nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim roślinność. W ramach prac przy budowie parku dokonano nasadzeń wielu gatunków drzew, krzewów ozdobnych i kwiatów. Łączny koszt inwestycji to ok. 18 milionów złotych.

Teren parku będzie monitorowany.