Piknik rodzinny i inne atrakcje

Zielone centrum miasta, czyli Park Miejski Dolina Strugi Świebodzińskiej, jest już niemal gotowy. Z tej okazji 23 września 2021 r. odbędzie się uroczyste otwarcie, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Świebodzina.

Park powstał w ramach projektu „Park Miejski-Dolina Strugi Świebodzińskiej w Świebodzinie”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Celem ustanowienia tego programu jest polepszenie jakości środowiska miejskiego.

Podczas uroczystego otwarcia można się będzie bezpośrednio zapoznać ze wszystkimi atrakcjami nowego terenu zielonego w Świebodzinie. Będzie można wziąć udział w spacerze, w spacerze z kijkami nordic walking, a także wziąć udział w warsztatach i animacjach przygotowanych z myślą o młodszych i starszych mieszkańcach miasta.

Ekologia po sąsiedzku

Możliwość skorzystania z zielonych terenów, które znajdują się w centrum miasta to jeden z największych atutów każdej miejscowości – większej i mniejszej. Nowoczesne parki konstruowane są w ten sposób, żeby mogły z nich korzystać osoby w różnym wieku – od najmłodszych dzieci do seniorów.

Taka koncepcja przyświecała również twórcom Parku Miejskiego Dolina Strugi w Świebodzinie. W związku z tym powstało miejsce, które będzie integrowało różne pokolenia. Park da możliwość spokojnego delektowania się zielenią i relaksu, np. podczas spacerów, ale zapewni także dostęp do różnych sprzętów, dzięki którym można będzie spędzić wolny czas bardziej aktywnie.

Czwartkowa impreza w parku rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa dwie godziny. W tym czasie można będzie uczestniczyć m.in. w warsztatach zielarskich i w warsztatach robienia latawców. Działać też będą różne stoiska, w tym: stoisko rowerowe, stoisko biblioteki, stoisko muzeum czy też stoisko gier oraz stoisko animacji dla dzieci i rodziców.

Zwieńczeniem wieczoru będzie spotkanie z Karolem Wójcickim – z Głową w Gwiazdach, w ramach którego zapoznamy się z wieloma ciekawostkami na temat kosmosu.