Piknik piłkarski dla rodzin

Pogoń Świebodzin 25 września 2021 r. zorganizowała imprezę mającą upamiętnić prezesa Miejskiego Towarzystwa Sportowego Pogoń Świebodzin, Norberta Trudzińskiego.

Organizatorzy, nie bez racji, uznali, że najlepszą formą uhonorowania zmarłego niedawno Prezesa będzie zorganizowanie imprezy sportowej mającej na celu krzewienie idei fair play i edukacji poprzez sport wśród najmłodszych.

Pomysł szybko zrealizowano, organizując Turniej Przedszkoli im. Norberta Trudzińskiego. Zawodnicy i działacze Pogoni Świebodzin zapewnili małym adeptom piłki nożnej i ich rodzinom świetną zabawę. Na wszystkich uczestników imprezy czekało wiele atrakcji i niespodzianej – sportowych i nie tylko.

Sobota, 25 września br., upłynęła na świebodzińskim stadionie pod znakiem najlepszej zabawy. Dzieci mogły wziąć udział nie tylko w turnieju piłkarskim, ale również wspólnie bawić się w turnieju przeciągania liny i na torze przeszkód.

Na pikniku nie mogło również zabraknąć dmuchańców, które są w ostatnich latach niezbędnym „punktem” każdej udanej imprezy plenerowej. Uwagę przedszkolaków przykuł dmuchany zamek, który przeżył prawdziwe oblężenie.

Promocja kultury fizycznej

Turnieje, takie jak właśnie zorganizowany w Świebodzinie, mają przede wszystkim na celu promocję kultury fizycznej i aktywności wśród najmłodszych. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach jest to zadanie szczególnie istotne – z uwagi na siedzący tryb życia.

Dziś trudno zauważyć dzieci bawiące się na podwórkach. Większość spędza wolny czas przed komputerami, smartfonami i telewizorami – co ma opłakane skutki dla ich zdrowia. Wiele dzieci ma symptomy wskazujące na występowanie takich problemów zdrowotnych, które jeszcze nie tak dawno „przypisane” były do wieku dojrzałego.

Do tego trwające niemal rok nauczanie zdalne doprowadziło do pogłębienia problemów zdrowotnych u najmłodszych. Najlepszą receptą na polepszenie kondycji psychofizycznej dzieci (i nie tylko) jest ruch na świeżym powietrzu i dobra zabawa.

Zainteresowanie Turniejem Przedszkoli było duże i pokazało jak duże jest zapotrzebowanie na organizację tego typu imprez miejskich.