Finale Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, której organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), będzie miało silną reprezentację z województwa lubuskiego. Trzy drużyny ze szkół ponadpodstawowych z tego regionu przeszły do ostatniego etapu, który odbędzie się 18 kwietnia w Warszawie. Będą one walczyć o zwycięstwo z pozostałymi 14 najlepszymi drużynami z całej Polski.

Wśród finalistów znajdują się studenci z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, którzy zdobyli imponujący wynik – 22 punkty na możliwe 25 – podczas rundy wojewódzkiej. W finale wezmą również udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie. Oba te zespoły zakwalifikowały się do finału, otrzymując tzw. dzikie karty za swoje osiągnięcia punktowe.

W tym roku rywalizacja jest znacznie bardziej zacięta niż kiedykolwiek wcześniej, co tylko podkreśla sukces uczniów z Lubuskiego. W drodze do finału pokonali oni ponad 36 tysięcy uczniów z ponad tysiąca szkół średnich z całego kraju.

W tegorocznej, dziesiątej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, wzięli udział uczniowie, którzy wcześniej uczestniczyli w „Lekcjach z ZUS”. To innowacyjny projekt edukacyjny, mający na celu rozszerzenie wiedzy młodzieży o ubezpieczeniach społecznych. Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli podejmować bardziej świadome i odpowiedzialne decyzje dotyczące swojej przyszłości zawodowej.