Poniedziałkowe popołudnie, 30 października, o godzinie 14:40, na 165-kilometrowym odcinku trasy S3 pomiędzy Świebodzinem a Sulechowem na poziomie miejscowości Rosin, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Sytuacja jest skomplikowana – trzy samochody osobowe i pojazd ciężarowy są zaangażowane w kolizję, co całkowicie blokuje ruch w kierunku Zielonej Góry.

Służby ratownicze ze Świebodzina otrzymały informacje o wypadku w późnych godzinach popołudniowych. Przebieg zdarzeń jest skomplikowany – początkowo, kierowca samochodu marki Renault uderzył w bariery energochłonne z przyczyn, które nadal są nieznane. Po tym pierwszym zderzeniu doszło do serii kolejnych kolizji.

Kierowcy innych pojazdów próbowali ominąć miejsce pierwszego zderzenia, jednak ich próby okazały się nieskuteczne. Wszystkie pojazdy zaczęły wjeżdżać jeden na drugiego, powodując jeszcze większe zamieszanie i blokadę na drodze. Wszystkie te kolizje spowodowały, że droga w kierunku Zielonej Góry jest obecnie całkowicie zablokowana.