Mostki zapraszają

W czwartek, 2 września 2021 r., rozpoczęły się popularne Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS. Wydarzenie odbywa się w Mostkach, k. Świebodzina. Oferta wystawców jest w tym roku bogata i na pewno zainteresuje wielu potencjalnych klientów, działających w branży.

Targi EKO-LAS są szczególną imprezą tego typu w Polsce – po pierwsze są to jedyne targi branży leśnej w kraju. Po drugie – ekspozycja jest umiejscowiona w terenie leśnym – na kilkudziesięciu hektarach.

Bieżąca edycja targów cieszy się dużym zainteresowaniem podmiotów działających w branży leśnej – zarówno firm, które zgłosiły się jako wystawcy, jak i specjalistów. Targi EKO-LAS to wydarzenie integrujące całą branżę leśną i drzewną. Podczas kolejnych dni targowych odbywać się będą prezentacje maszyn, ale zaplanowano również panele dyskusyjne i debaty tematyczne.

W tym roku ekspozycję targową podzielono na dwie strefy, w których będą prezentowane maszyny większe i mniejsze.

Bogaty program Targów EKO-LAS

Już jutro, 3 września 2021 r., odbywać się będzie Forum Biomasy, które ma za zadanie szczegółowe przedstawienie ekologicznego potencjału biomasy. To wydarzenie zaplanowano na kilka godzin, czyli cały drugi dzień targów.

Codziennie będą się odbywały prezentacje, w ramach których przedstawiane będą programy wdrożeniowe, mające na celu korzystanie z nowoczesnych technologii na terenach leśnych. Będzie to spora dawka profesjonalnej wiedzy, adresowanej do leśników, przedsiębiorców działających w branży leśnej, drwali i przedstawicieli innych profesji związanych z gospodarką leśną.

Odbędą się także odczyty, prezentujące inne aspekty funkcjonowania człowieka w okolicach leśnych. Interesująco zapowiada się wykład pt.” Tajemnice leśnych znaków” czy też „Odra Velo – Order Velo”, „O lasów polskich prowadzeniu” i wiele innych.