Poznaj historię swojego miasta

Często jest tak, że mieszkając w rodzinnym mieście albo w okolicach nie zawsze doceniamy jego bogactwo, w tym historyczne i architektoniczne, schedę pozostawioną przez poprzednie pokolenia w sztuce i kulturze oraz piękno krajobrazu.

W ostatnich latach dużą popularnością zaczęły się cieszyć wycieczki i spacery po miastach, w których na co dzień żyjemy, nie tylko po dzielnicach największych miast, ale również mniejszych ośrodków lokalnych i zupełnie małych miasteczek.

W każdym mieście, które – jak się nam wydaje – bardzo dobrze znamy i nie ma ono przed nami już żadnych tajemnic, kryje się ich wiele, „zapisanych” nie tylko w najpopularniejszych i najbardziej znamienitych zabytkach, które są chlubą miasta, jego symbolem i głównym „bohaterem” przewodników turystycznych, ale czasem również w z pozoru niepozornych i często mijanych miejscach.

Z takich założeń wychodzą m.in. organizatorzy wycieczek po dawnym Świebodzinie, na które zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców i gości miasta.

Cykl wycieczek lokalnych

Pierwsza wycieczka już za miłośnikami Świebodzina i okolic. Jeśli ją przegapiłeś – będą kolejne szanse. Cykl tych szczególnych spotkań z miastem dopiero się rozpoczyna.

Pierwszy spacer prowadził śladem hoteli i restauracji Świebodzina. Jeśli jesteś zainteresowany tą trasą – możesz wziąć udział w podobnym wydarzeniu już 20 lipca. Spacer rozpocznie się przed ratuszem.

Druga z przygotowanych tras wiedzie przez zapomniane miejsca dawnego Świebodzina. Spacer odbędzie się 9 lipca br. Miejscem zbiórki będzie Świebodziński Dom Kultury.

Trzeci szlak świebodzińskich spacerów powiedzie nas „Szlakiem murów miejskich”. Podano już dwa terminy – 19 i 27 sierpnia. Początek trasy wyznaczono przy ratuszu.

Czwarta trasa będzie zrealizowana 17 września – a powiedzie z ratusza – do zamku – i do kościoła. Którego? Tego dowiedzą się ci, którzy spotkają się tego właśnie dnia przy świebodzińskim magistracie.

Wybierasz się na wakacje z dziećmi? Zobacz jak zwiedzać zabytki w ich towarzystwie, żeby wycieczka była naprawdę udana!