Ośmiu potencjalnym najemcom o umiarkowanych dochodach przyjdzie na rynek nieruchomości w Świebodzinie, dzięki inicjatywie Społecznej Agencji Najmu. Ta instytucja, która powstała pod auspicjami Fundacji Habitat for Humanity Poland, stworzyła specjalną ofertę mieszkaniową. Skierowana jest ona do osób, których zarobki są zbyt duże, aby kwalifikować się do mieszkań komunalnych, ale jednocześnie zbyt małe, aby pozwolić sobie na zakup lub wynajem na prywatnym rynku.

Zadanie przekształcenia lokalu mieszkalnego przy ulicy 1 Maja w Świebodzinie w zasadzie dobiega końca. Na miejsce przybyli dzisiaj wolontariusze, którzy pomagali w montażu mebli. Wnętrze składa się z dwóch pokoi, kuchni i łazienki i będzie służyło jednej z wielu rodzin w gminie Świebodzin szukających swojego miejsca zamieszkania.

Wszystkie osiem mieszkań, które są obecnie odnawiane, znajdują się w kamienicach i blokach mieszkalnych. Gmina skorzystała z możliwości wykorzystania niewykorzystanych lokali, które posiadała w swoim portfolio.

Wolontariusze rozpoczęli swoją pracę nad projektem mieszkaniowym w październiku. Dzięki ich wysiłkom, nowi najemcy będą mogli wprowadzić się do odnowionych mieszkań bez konieczności dodatkowego remontu.