Nowoczesna inwestycja

Zapowiadane jakiś czas temu szeroko zakrojone prace przy realizacji najważniejszej inwestycji w gminie Sulechów, czyli strefa inwestycyjna Krężoły, właśnie ruszają, a to oznacza, że już niedługo powstanie w okolicach miasta szczególnego rodzaju przestrzeń, która w dużym stopniu zadecyduje o jego możliwościach rozwojowych i o jakości życia mieszkańców.

Sulechów stanie się ważnym punktem na mapie gospodarczej tej części Europy. Nie jest to twierdzenie na wyrost, jeśli spojrzy się na plany dotyczące tej inwestycji i jej perspektywy.

Nie bez powodu wybrano właśnie Sulechów na miejsce, w którym się znajdzie. Zdecydowały o tym względy praktyczne i ekonomiczne. Miasto ma bardzo dobre warunki komunikacyjne, a dostępność w tym obszarze jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym kryterium decydującym o tym, gdzie realizowane są tego rodzaju projekty.

Ma to szczególne znaczenie w takich czasach jak obecne, które nie są najłatwiejsze dla podejmowania decyzji inwestycyjnych, szczególnie tych o szerszym zakresie finansowym i organizacyjnym.

Sulechów znajduje się w pobliżu granicy, przebiega tu droga ekspresowa S3, niedaleko znajduje się również port lotniczy w Zielonej Górze.

Ekologiczne rozwiązania

W sulechowskiej strefie inwestycyjnej działać będzie gigant z branży odzieżowej. Stanie się to już niedługo. Obecnie rozpoczęły się prace budowlane. Wiadomo już, że kilkadziesiąt tysięcy kilometrów kwadratowych przyszłego terenu zajmie ważna dla całego rynku europejskiego firma odzieżowa.

Koleje metry kwadratowe będą rozdysponowane na inne cele, powstanie m.in. przestrzeń biurowa.

Można już stwierdzić z całą pewnością, że inwestycja przyczyni się do powstania wielu nowych miejsc prawnych.

Budowa strefy ma postępować szybko. Aby zwiększyć jej efektywność, będzie oddawana etapami, aż do uzyskania wymaganej dla takich obiektów certyfikacji.

Inwestor zdecydował o zastosowaniu ekologicznych rozwiązań w infrastrukturze strefy. Na jej terenie znajdzie się odpowiednie miejsce dla rowerów, zaplanowano zainstalowanie ładowarek do samochodów elektrycznych. Zastosowane zostaną również techniki energooszczędne – np. w zakresie oświetlenia obszaru strefy.

Przy projektowaniu budynków brano pod uwagę maksymalne wykorzystanie naturalnego światła dziennego.

Czy stosowanie nowoczesnych rozwiązań ekologicznych może być receptą na kryzysy gospodarcze? Przeczytaj na Projectfinance.pl.