Atrakcje dla młodszych i starszych

Lipiec 2021 r. w Świebodzinie był aktywny i taki będzie również drugi miesiąc tegorocznych wakacji – sierpień – o ile będziemy chcieli uczestniczyć w wielu imprezach, wydarzeniach i zajęciach, które różne ośrodki w mieście przygotowały z myślą o młodszych i starszych mieszkańcach miasta.

Kontynuowane będą zajęcia i imprezy cykliczne znane już z poprzedniego miesiąca. Odbędzie się również wiele „nowych” koncertów, zawodów i spotkań – adresowanych do różnych grup wiekowych i do osób zainteresowanych różnymi aktywnościami.

W bogatym programie imprez miejskich przygotowanych z myślą o aktywnym i inspirującym sierpniu 2021 r. warto wymienić m.in. cykl koncertów „W raju”, które będą miały miejsce w świebodzińskich kościołach, spotkania aktywizujące dla seniorów, otwarte warsztaty dla dzieci, zajęcia sportowe, czy też kreatywne spotkania dla młodszych i starszych czytelników w bibliotece miejskiej.

Koncertowy sierpień w Świebodzinie

Trudno sobie wyobrazić atrakcyjne lato w mieście bez muzyki – różnorodnej – od najpopularniejszego nurtu pop, przez wiele innych stylów, po muzykę klasyczną.

Tego lata melomani w Świebodzinie powinni być usatysfakcjonowani, szczególnie za sprawą programu koncertów, które odbędą się w tutejszych kościołach.

Już 8 sierpnia o godz. 19:00 – koncert „Muzyka w Raju” – w kościele pw. NMP Królowej Polski. 10 i 12 sierpnia – kolejne koncerty w ramach cyklu, tym razem w kościele pw. św. Michała Archanioła – początek również o godzinie 19:00.

14 sierpnia natomiast gratka dla fanów bluesa – czyli koncert Blues w Fosie. Początek imprezy – godzina 18:00. 21 sierpnia w Fosie Miejskiej, również o godz. 18:00 – koncert dla wielbicieli talentu i przebojów Krzysztofa Krawczyka.

Szczegółowe informacje na temat aktywnego sierpnia w Świebodzinie – w kalendarzu imprez miejskich (w publikatorach internetowych i na plakatach).