We wtorek 7 listopada na odcinku trasy S3 między Świebodzinem Południem a Sulechowem, doszło do poważnej kolizji. Sceną zdarzenia była okolica miejscowości Rudgerzowice, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych.

Według informacji udzielonych przez świebodzińską policję, wypadek wydarzył się nieco przed 8.00 rano. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż jedna z ciężarówek najprawdopodobniej uderzyła w tylną część drugiego z pojazdów. Ten drugi pojazd, jak się okazało, był zatrzymany ze względu na awarię. Do tej pory brak jest informacji o ewentualnych ofiarach czy poszkodowanych.

Kierunek drogi prowadzący do Zielonej Góry został całkowicie zamknięty dla ruchu. Objazd dla kierowców został zorganizowany przez stary przebieg trasy krajowej nr 3. Kierowcy mają za zadanie zjechać z trasy S3 na węźle Świebodzin Południe i wrócić na płatną autostradę w Sulechowie.

Obecnie na miejscu zdarzenia trwają intensywne prace mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia oraz usunięcie wszelkich utrudnień. Jak przewiduje dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace mogą potrwać do godziny 11.00.