Prowadzone obecnie prace remontowe na węźle Jordanowo na autostradzie A2 potrwają do 25 kwietnia, co oznacza, że kierowcy mogą spodziewać się pewnych utrudnień. Objazdy zostały już wyznaczone. Zmieniona organizacja ruchu może być zaskakująca, dlatego warto zapoznać się z nowymi rozwiązaniami.

To druga faza prac remontowych, które rozpoczęły się kilka dni temu. Są one kontynuacją prac, które zostały podjęte na tym węźle w ubiegłym roku. Celem tych działań jest modernizacja konstrukcji nawierzchni na łącznicach prowadzących do węzła.

Kierowcy, którzy mają zamiar wjechać na autostradę A2 z drogi S3 przy węźle Jordanowo muszą teraz korzystać z wyznaczonych objazdów.

Kierując się jednak ku stolicy kraju, Warszawie, kierowcy będą musieli skorzystać z innych dróg. Ci poruszający się pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7 ton i planujący wkroczyć na autostradę A2 w stronę Warszawy skierowani są na objazd. Tym samym muszą pokonać trasy powiatowe, by dotrzeć do drogi krajowej nr 92, prowadzącej do miejscowości Trzciel. Następnie kierują się drogą wojewódzką nr 137 do węzła w Trzcielu, gdzie mogą ponownie wjechać na autostradę.