Niezrealizowane plany dotyczące pierwszych wakacji, które miały odbyć się z możliwością dojazdu do Świnoujścia oraz Międzyzdrojów przy użyciu pełnej infrastruktury drogi ekspresowej, stają się faktem. Właśnie dowiedzieliśmy się, że termin zakończenia prac na tej trasie zostanie przesunięty.

W zachodniopomorskim regionie realizowany jest ostatni niezbędny fragment trasy ekspresowej S3. Dotyczy on 33-kilometrowej części drogi pomiędzy Troszynem a Świnoujściem. Po zakończeniu prac użytkownicy tej drogi będą mieli możliwość przejechania prosto do tunelu pod Świną.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, droga miała zostać oddana do użytku publicznego w drugim kwartale bieżącego roku. Jednakże, jak się okazało, ten termin jest niewykonalny ze względu na znaczną ilość pozostałych do wykonania prac.

– Prace są kontynuowane, jednak ich stopień zaawansowania sugeruje, że będą trwały co najmniej do końca bieżącego roku – informuje nas Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Nie jest łatwo zidentyfikować jedyną przyczynę opóźnienia. Jest to etap prac o skomplikowanym charakterze, wymagający wielu modyfikacji w organizacji ruchu oraz budowy dużych konstrukcji inżynieryjnych, takich jak most w Wolinie czy estakady w okolicach Międzyzdrojów – dodaje.