Powstaje duże centrum logistyczne

Mieszkańcy Świebodzina z zainteresowaniem przyglądali się szeroko zakrojonym pracom budowlanym mającym miejsce na jednym z dużych placów w północnej części miasta, usytuowanym w okolicy drogi ekspresowej.

Można było przypuszczać, że inwestycja będzie duża i istotna dla miasta. Tak też rzeczywiście jest. Współczesny handel, szczególnie w ostatnich latach, coraz wyraźniej opiera się na gospodarce magazynowej i spedycyjnej, co ma związek z dynamicznie rozwijającymi się zakupami internetowymi.

Potrzebne są rozbudowane centra dystrybucyjne i inne obiekty wchodzące w skład sieci infrastrukturalnej, bez których nie byłby możliwy szybki i zarazem efektywny rozwój handlu i szerzej – gospodarki.

Już niedługo w Świebodzinie zacznie funkcjonować centrum logistyczne należące do międzynarodowego podmiotu. Dla miasta to istotna inwestycja, wpisująca się w gospodarczy obraz Świebodzina. Nie bez znaczenia, w obecnych, nie najłatwiejszych czasach, ma również to, że miasto zyska kolejny podmiot płacący podatki do lokalnego budżetu.

Jak będzie wyglądał nowy kompleks magazynowy?

Centrum logistyczne powstaje w Świebodzinie mimo trudnych czasów, które nie zawsze zachęcają do tego, żeby inwestować i rozwijać biznes na różnych obszarach. Mimo aktualnej, skomplikowanej sytuacji międzynarodowej i problemów, które powstały w związku z pandemią, inwestycje są kontynuowane.

Tak jest w przypadku centrum logistycznego powstającego właśnie w Świebodzinie. Będzie ono zajmowało ponad sto tysięcy metrów kwadratowych. Składać się na niego będzie kompleks trzech budynków. Nowoczesna powierzchnia magazynowa budowana jest na kilkudziesięciohektarowej działce.

Nowoczesne centrum logistyczne w Świebodzinie będzie zarządzane za pomocą kilku systemów składowania.

Jak zapowiadają władze miasta, w niedługim czasie realizowane mają być kolejne tego typu inwestycje, które przyczynią się do jeszcze intensywniejszego rozwoju gospodarczego Świebodzina.