Mistrzostwa Polski i kwalifikacja do Mistrzostw Europy

Świebodzin staje się ważnym miejscem na mapie zawodów strongmenów, szczególnie w kategorii do 110 kg. Miasto w tym roku będzie gościło Mistrzostwa Polski Strongman U 110. Zawody są jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy.

Turniej odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 sierpnia 2021 r., na Placu Jana Pawła II, w centrum miasta. Początek imprezy o godzinie 15:00. Widzowie będę mieli szansę obserwować emocjonujące zawody. Nie może być inaczej, jeśli zawodnicy będą przeciągali tiry, nosili na plecach i w rękach ciężary, liczące kilkaset kilogramów… A to tylko niektóre z przewidzianych w programie turnieju konkurencji.

Zawody siłaczy są bardzo widowiskowe, dlatego zawsze gromadzą sporą publiczność. Sobotnim popołudniem w Świebodzinie można się spodziewać wielu kibiców w centrum miasta.

Konkurencje Mistrzostw Polski Strongman U 110

Zawody w Świebodzinie są jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Białymstoku. Kto się zakwalifikuje? Zawodnicy, którzy zajmą cztery pierwsze miejsca. Punkty przyniosą im następujące konkurencje:

  • Przeciąganie tira (bez naczepy). Waga samochodu będzie wynosiła 7,5 tony. Zawodnik będzie musiał przyciągnąć maszynę do siebie, z pozycji siedzącej.
  • W roli ciężaru „wystąpi” konstrukcja o wadze 380 kg. Zawodnicy będą ją przenosić w ramach konkurencji nazywanej spacerem Buszmena, zalicza się do niej również powrót z nosidłem ważącym 300 kg.
  • Hantle (od 80 do 110 kg) – podnoszenie.
  • Konkurencja znana jako uchwyt Herkulesa.
  • Popularny martwy ciąg, czyli podnoszenie samochodu z jak największą liczbą powtórzeń w czasie jednej minuty.
  • Załadunek kul (110-180 kg).