Znacząco poprawią się warunki dla pacjentów Lubuskiego Centrum Ortopedii im. doktora Lecha Wierusza w Świebodzinie. To efekt planowanego na styczeń przyszłego roku otwarcia nowego pawilonu rehabilitacyjnego, który rozszerzy ofertę placówki.

Nowo wybudowany pawilon, zajmujący obszar 5200 m kwadratowych, doskonale komponuje się z tradycyjnym charakterem budynku szpitala. Zaprojektowano go z myślą o najwyższych standardach opieki zdrowotnej. Obiekt będzie mógł zapewnić miejsce do leczenia dla 50 pacjentów naraz, a dodatkowo wyposażony zostanie w łaźnie z biczami wodnymi.

Dbając o komfort i satysfakcję pacjentów, którzy przeciętnie spędzają na rehabilitacji trzy tygodnie, wprowadzono też liczne ulepszenia. W oddziale odświeżono ściany przez malowanie i położono nową posadzkę. Kolejnym etapem jest finalizacja instalacji klimatyzacji.

Lubuskie Centrum Ortopedii im. doktora Lecha Wierusza w Świebodzinie służy mieszkańcom regionu już od ponad 70 lat, pomagając im wracać do pełni zdrowia po różnego rodzaju urazach i schorzeniach.