Zażyj ochłody w środku miasta!

Lato w tym roku nie szczędzi nam upalnych dni. Lipiec  2021 r. należy uznać za szczególnie gorący. Po kilku dniach nieco chłodniejszych, meteorolodzy zapowiadają powrót wyższych temperatur. Przed nami kolejne tygodnie gorącego lata?

Z pewnością mieszkańcy Świebodzina zdążyli zatęsknić za tym, co znali z poprzednich lat… Chodzi o zakupione przez Miasto kilka lat temu kurtyny wodne, które cieszyły się bardzo dużą popularnością, nie tylko u dzieci, choć im korzystanie z nich przynosiło zdecydowanie najwięcej zabawy.

Z zalet kurtyny wodnej powinny też korzystać osoby starsze, z uwagi na słabsze zdrowie i zagrożenie udarem słonecznym. Kurtyna, dzięki swojej strukturze, pozwala skutecznie się ochłodzić, bez efektu „zmoknięcia”. Kurtyny wodne instalowane są przede wszystkim na rynkach i innych placach, czyli tam, gdzie nasłonecznienie jest największe, a ze względu na brak drzew, nie można „uciec” przed palącymi promieniami słońca.

Dobra informacja dla wszystkich fanów przyjemnego chłodzenia, (którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić świebodzińskiego rynku). Właśnie zdecydowano o ponownym zainstalowaniu kurtyn, które wróciły na centralny plac miasta po roku przerwy.

Kurtyny są utrzymane w „wodnej” i letniej stylistyce – mają kolor błękitny i wraz z kolorowymi kwietnikami, nadają rynkowi wakacyjnego klimatu.

Kurtyna wodna – czy to się opłaca?

Niektórzy na pewno zadają sobie pytanie, czy kurtyna wodna nie zużywa zbyt dużej ilości wody, czy jest efektywna i ile kosztuje eksploatacja tego typu urządzeń. Kurtyny nie są drogimi urządzeniami. Popularne są zarówno mniejsze kurtyny – do użytku domowego (można je rozstawiać nie tylko w ogrodach, ale również na tarasach czy balkonach), jak i kurtyny do użytku publicznego.

Urządzenia te nie „potrzebują” do prawidłowego działania dużej ilości wody, a ich eksploatacja nie generuje istotnych kosztów.

A więc – niezależnie od wieku – nie unikajmy zdrowego i przyjemnego „chłodzenia”, gdy upał doskwiera.