Bezdomne zwierzęta czekają na pomoc

Okres przedświąteczny sprzyja przeprowadzaniu akcji charytatywnych. Nasze serca stają się bardziej otwarte na potrzeby innych, a jest ich sporo. Pomocy potrzebuje wielu ludzi, ale również naszych braci mniejszych.

W miastach i miasteczkach funkcjonują schroniska, przytuliska i inne miejsca, które na co dzień wspierają bezdomne zwierzęta. Taka działalność wiąże się często z istotnymi kosztami. Co prawda pomoc bezdomnych zwierzętom jest jednym z zadań ustawowych gmin, jednak nie zawsze jest ona wystarczająca.

Ośrodki prowadzone przez stowarzyszenia, tworzone przez osoby, które same angażują się w pomoc zwierzętom charytatywnie, utrzymują się często tylko dzięki pomocy osób prywatnych oraz firm.

Grudzień to szczególny czas dla przytulisk i schronisk. Dzięki prowadzeniu różnych akcji, które spotykają się z dużym oddźwiękiem społecznym, mogą uzbierać środki na zakup karmy i niezbędnych sprzętów dla zwierząt oraz na leczenie podopiecznych.

Wiele osób w tym czasie również samodzielnie dostarcza do schronisk karmę, koce i inne rzeczy potrzebne bezdomnym psom, kotom, a bywa również, że i innym zwierzętom.

Pomóż im przetrwać zimę

Działające w Świebodzinie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt „Azyl na Koziej” zaprasza wszystkie osoby chcące wspomóc przebywające w przytulisku psy i koty, do zakupu kalendarza na 2022 rok. Akcja organizowana jest już kolejny raz. Co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i tak jest również w tym roku.

Kalendarz jest cegiełką, dzięki której azyl uzyska środki na zakup artykułów niezbędnych dla zwierzaków, szczególnie karmy. Zima jest najtrudniejszym czasem dla schronisk. Zwierzęta potrzebują więcej karmy dobrej jakości – dzięki temu łatwiej im przetrwać zimne dni i noce.

Jeśli nie jest nam obcy los bezdomnych zwierząt – dokonajmy zakupu tego wyjątkowego kalendarza. Wesprzemy ważny cel, a przy okazji możemy jeszcze bardziej pomóc zwierzętom. Do kalendarza zapozowały zwierzaki, które są najbardziej potrzebujące, np. z uwagi na stan zdrowia mają mniejszą szansę na adopcję.

Kto wie – może sami zdecydujemy się dać takiemu zwierzakowi dom, a może uczyni to nasz znajomy, sąsiad albo klient w naszym sklepie, który zobaczy fotografię takiego psa czy kota?