„Zaprojektuj i nazwij śmieciarkę”

Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie wystąpił z ciekawą inicjatywą, dzięki której kreatywnością będą się mogły wykazać dzieci zamieszkujące sołectwa należące do gminy Świebodzin.

Dzieci zostały zaproszone do udziału w konkursie „Zaprojektuj i nazwij śmieciarkę”. Konkurs ma spełnić funkcję edukacyjną w najlepszy z możliwych sposobów, czyli poprzez zabawę.

Dzieci będą mogły się wykazać kreatywnością wykonując zadanie konkursowe, którym jest stworzenie wspólnego rysunku, nawiązującego tematycznie do ekologii, a konkretnie – do segregacji odpadów, gospodarki nimi i recyklingu.

W projekcie muszą być również zawarte elementy nawiązujące do terenu gminy Świebodzin.

Akcję objął patronatem Burmistrz Świebodzina. Należy pamiętać, że praca konkursowa powinna zostać wykonana pod kierunkiem sołtysa.

Na młodych twórców czekają nagrody. Będą to dwa kupony, każdy o wartości 1000 złotych, które można będzie przeznaczyć na cele edukacyjne oraz na upominki dla uczestników zabawy.

Edukacja ekologiczna może być atrakcyjna

ZWKiUK organizując konkurs chce promować treści ekologiczne i zwiększać świadomość różnych problemów związanych z ochroną środowiska, od najmłodszych lat.

Formy takie jak konkursy i inne zabawy są najbardziej efektywnymi, gdy ich odbiorcami mają być dzieci. Nauka poprzez zabawę i przyjazną rywalizację, a także poprzez działanie zespołowe, to jedna z najlepszych metod edukacyjnych i wychowawczych.

Zwycięzcy będą mogli „na żywo” widzieć efekty swoich twórczych działań. Projekty, które zostaną wyróżnione w konkursie, znajdą się finalnie na nowych śmieciarkach, które będą obsługiwać miejscowości gminy Świebodzin.

Prace konkursowe można zgłaszać do 30 listopada 2021 r. w sekretariacie Zakładu Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie.

Na stronie internetowej przedsiębiorstwa znajdziemy szczegółowy regulamin konkursu.