Miasto dla starszych mieszkańców

Pierwsza połowa października będzie szczególnie intensywna i atrakcyjna dla starszych mieszkańców Świebodzina. Od 3 do 14 października w mieście odbywają się liczne wydarzenia i akcje, które przygotowano z myślą o osobach w wieku sześćdziesiąt plus.

Świebodzińskie Dni Seniora AD 2022 zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. W bogatym programie spotkań, warsztatów, zajęć i imprez z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Konieczne jest jedno – chęć! A że warto chcieć – potwierdzają wszelkie możliwe badania – i psychologiczne, i medyczne.

Spotkania z innymi ludźmi i podejmowanie różnych aktywności to podstawowe warunki zachowania dobrej kondycji psychofizycznej w każdym wieku, szczególnie senioralnym.

Pierwsze wydarzenie Świebodzińskich Dni Seniora już za nami – 3 października odbył się popularny Dzień Pieczonego Ziemniaka, którego główny punktem było wspólne ognisko, śpiewanie piosenek, „ziemniaczana” uczta  i marsz Nordic Walking.

Inne wydarzenia w ramach jesieni dla seniora w Świebodzinie

W Świebodzińskich Dniach Seniora uczestniczy również Muzeum Regionalne, które zorganizowało Otwarte Dni dla Osób 60+.

W czasie trwania projektu seniorzy będą mogli uczestniczyć w programach historyczno-regionalnych, które są zawsze bardzo interesujące dla osób emocjonalnie związanych ze swoimi małymi ojczyznami.

Atrakcją będzie też z pewnością możliwość bezpłatnego wejścia na wieżę świebodzińskiego ratusza. Muzeum zaprasza również do bezpłatnego zwiedzania zbiorów.

Seniorzy będą mogli też skorzystać z porad psychologicznych – w formie warsztatów. Będą one prowadzone w Domu Dziennego Pobytu Homini.

Na swoje wydarzenia zaprasza również Dzienny Dom „Senior+”. Ta i inne placówki zapraszają na spotkania literackie, turnieje (m.in. szachowy) i do aktywnego uczestnictwa w wielu innych imprezach.

Więcej informacji można znaleźć m.in. w serwisie internetowym Miasta Świebodzin.