Kolejna edycja „Mojego Miasta Świebodzina” – zakończona

Konkurs wiedzy o Świebodzinie – „Moje Miasto Świebodzin” liczy sobie już ponad sześćdziesiąt lat. Kolejne pokolenia młodych mieszkańców miasta biorą udział w zmaganiach, w których mogą się pochwalić swoją wiedzą na temat bogatych dziejów Świebodzina.

W minioną środę, 25 maja 2022 r., zakończyła się kolejna, 62. już edycja tego najbardziej prestiżowego konkursu lokalnego.

W Muzeum Regionalnym w Świebodzinie rozdano nagrody oraz wyróżnienia i dyplomy uczestnikom konkursu.

Organizatorzy przyznali, że i w tym roku młodzi pasjonaci nie zawiedli i wykazali się sporą dawką wiedzy na temat ich miasta, a konkurs – jak zawsze – nie należał do najłatwiejszych.

Aby wypaść dobrze w konkursie trzeba było wcześniej poznać Świebodzin „od podszewki” – nie wystarczyła tylko wiedza związana z datami istotnych dla historii miasta wydarzeń, ale konieczne było także posiadanie wiedzy na temat wielu ciekawostek związanych ze Świebodzinem, jego zabytkami, kulturą, krajobrazem i oczywiście – mieszkańcami.

Wysoki poziom i cenne nagrody

O wysokim poziomie tegorocznej rywalizacji świadczy liczba punktów, którą zdobyli najlepsi uczestnicy konkursu wiedzy o Świebodzinie – niemal na poziomie maksymalnym.

Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni – m.in. bonami towarowymi oraz dyplomami potwierdzającymi ich udział w konkursie i dostanie się do jego fazy finałowej.

W konkursie udział wzięli uczniowie świebodzińskich szkół podstawowych. Pierwsza trójka otrzymała również specjalne statuetki z wygrawerowanymi imionami i nazwiskami, które z pewnością trafiły na honorowe miejsca w ich domach.

Będą im zawsze przypominać o sukcesie, jaki odnieśli w konkursie wiedzy o Świebodzinie, w jego 62. edycji, która odbyła się w 2022 roku.