Jeżeli ktoś próbował kiedykolwiek zaparkować w centrum Świebodzina doskonale wie, że jest to wyczyn prawie niemożliwy. Urząd Miasta chce więc wprowadzić w centrum strefę płatnego parkowania. I o dziwo, mieszkańcy są jak najbardziej na „tak”

W centrum Świebodzina zaparkowanie graniczy z cudem. Samochody pozostawione przez mieszkańców, stoją tam całymi dniami a nawet miesiącami. Straż Miejska nie może nic z tym zrobić, więc problem z parkowaniem jeszcze się pogłębia. Urząd Miasta Świebodzin ostatnio coraz śmielej mówi o tym, aby w centrum zrobić strefę płatnego parkowania.

Tłumaczy to faktem, że dzięki temu w centum Świebodzina zostanie wydzielona strefa płatnego parkowania. Pół godziny kosztować będzie 50 groszy, godzina 2 złote. Opłaty będzie można wnosić w specjalnie ustawionych parkometrach lub też za pomocą aplikacji.

Mieszkańcy centrum będą mogli korzystać z miesięcznych abonamentów, które wynoszą 100 złotych na rok. Firmy będą obowiązane do zapłacenia 500 zł w systemie rocznym. Co istotne, strefa płatnego parkowania obejmuje 20 ulic wokół rynku.