Czy powstanie nowy sklep?

Brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów Tesco jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu, była jedną z największych w Polsce. Sklepy sieci funkcjonowały z powodzeniem zarówno w największych, jak i mniejszych polskich miastach i doczekały się rzeszy stałych klientów.

W wielu miejscach sklepy Tesco zlokalizowane były w centrach dużych osiedli mieszkaniowych, w związku z tym były jednymi z najbardziej masowych punktów handlowych.

Jakiś czas temu sieć poinformowała, że powoli będzie się wycofywać z rynku polskiego i tak też się stało. Nie zamknięto wszystkich sklepów w jednym czasie, był to proces. Ostatecznie kilka miesięcy temu Tesco rozstało się z polskim klientem.

Tak stało się również w Świebodzinie, gdzie cieszący się dużą popularnością sklep brytyjskiej sieci, usytuowany przy ul. Sulechowskiej, w centrum dużego osiedla mieszkaniowego, został zamknięty w październiku 2021 roku.

Do tej pory, mimo różnych zapowiedzi, nie otworzono innego sklepu ani w żaden inny sposób nie zagospodarowanego nieruchomości po Tesco.

Mieszkańcy Świebodzina muszą poczekać na decyzję

Różnie potoczyły się losy byłych sklepów Tesco oraz ich załóg. W wielu miejscach powstały sklepy innej popularnej sieci handlowej, w innych sklepy ostatecznie zamknięto, a załogi nie mogąc przejść do innego pracodawcy, musiały pogodzić się z wymówieniem.

Sytuacja lokalu w Świebodzinie od początku nie była do końca jasna i nadal niewiele się pod tym względem zmieniło – tymczasem mija już czwarty miesiąc od zakończenia działalności przez Tesco.

Jest to coraz bardziej doskwierający problem dla miejscowej społeczności, ponieważ na dużym osiedlu zabrakło głównego punktu handlowego, który obsługiwał niemały ruch w tej części miasta.

W związku z przedłużaniem się takiej, niepewnej sytuacji, zaczynają się mnożyć mniej lub bardziej realistyczne scenariusze, jednak nadal niczego nie wiadomo, np. tego, czy na miejscu Tesco powstanie placówka sieci Netto, czy nie.

Mieszkańcom Świebodzina nie pozostaje nic innego, jak czekać na decyzje, które z pewnością w najbliższych tygodniach będą musiały zostać podjęte.