Najpiękniejsza wieś w Polsce?

Jeśli nawet nie najpiękniejsza przez cały rok, to z pewnością jest pewnym pretendentem do tego miana w grudniu. O jaką wieś chodzi? Jeśli czytają to mieszkańcy województwa lubuskiego – na pewno od razu postawili na rozświetlone, baśniowe, bożonarodzeniowe Popowo.

To niewielka wieś w powiecie międzyrzeckim, w gminie Bledzew, położona niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego i Świebodzina. Jest to z pewnością jeden z najbardziej popularnych albo najpopularniejszy kierunek krótkich wycieczek wielu osób z całego regionu (i nie tylko).

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i filmiki przedstawiające grudniowe Popowo w ostatnich latach. Od tych materiałów trudno oderwać wzrok, szczególnie, jeśli jesteśmy fanami świątecznych klimatów i chcemy wywołać w sobie ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Niezależnie od tego, czy pogoda sprzyja świątecznemu nastrojowi i jest biało oraz mroźnie, czy niestety aura nas nie rozpieszcza i grudzień bardziej przypomina szary i deszczowy listopad niż grudzień niczym z baśni i legend… warto przyjechać do Popowa i dać się zaczarować!

Sezon na świąteczne iluminacje AD 2021 – otwarty!

W ubiegłym roku Popowo zachwyciło tyle osób, że jego sława rozniosła się poza województwo lubuskie, o czym mogły „świadczyć” rejestracje z innych regionów Polski.

Rok 2020, podobnie jak bieżący, nie zawsze dały nam szansę na to, by optymistycznie patrzeć na świat, jednak w grudniu, niezależnie od wszystkiego, warto „zainwestować” w jak najlepszy nastrój. Zapewne dlatego rok temu Popowo cieszyło się tak dużym zainteresowaniem gości, którzy mogli się nasycić przepięknymi widokami i cudowną, świąteczną atmosferą.

Podobnie i w tym roku mieszkańcy Popowa spodziewają się wielu odwiedzających, i podobnie jak dwanaście miesięcy temu z pewnością ich nie zawiodą. Wieś lśni różnymi kolorami i rozjaśnia szybko zapadający zmrok.

Jeśli chcesz poczuć się jak w baśni – niezależnie od tego, czy masz lat kilka, czy kilkadziesiąt – przyjedź w grudniu do Popowa!