Łatwiej zorganizujesz wywóz śmieci

W nawale codziennych obowiązków można łatwo zapomnieć o różnych terminach. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest efektywniejsze zarządzanie czasem swoim i swojej rodziny – poprzez lepszą organizację gospodarstwa domowego.

Jedną z istotniejszych, codziennych spraw jest właściwe „zarządzanie” odpadami, które każde gospodarstwo produkuje. Mieszkańcy Świebodzina już za kilka dni będą mogli korzystać z bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne – „Kiedy Śmieci”.

Aplikacja funkcjonuje na terenie całego kraju. Gmina Świebodzin dołączyła właśnie do rejestru, na którym bazuje aplikacja. Po co ją ściągać na swój telefon? Dzięki niej nigdy nie zapomnimy o terminie wywozu śmieci.

Gdy termin widniejący w harmonogramie zapisanym w aplikacji będzie się zbliżał, właściciel telefonu zostanie o tym fakcie poinformowany. Aby skorzystać z aplikacji wystarczy wpisać nazwę województwa, powiatu, gminy i miejscowości, w której mieszkamy. Aplikacja będzie dostępna już od 1 stycznia 2022 roku.

Rozwiązanie przyjazne dla użytkownika

Aplikacja jest nowoczesnym narzędziem stworzonym z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, nie oznacza to jednak, że jest „adresowana” jedynie do młodszych osób.

Jej twórcy zadbali o to, żeby była jak najbardziej czytelna, klarowna i przyjazna dla każdej osoby, która chce z niej skorzystać.

Podstawową funkcją aplikacji „Kiedy Śmieci” jest – zgodnie z jej nazwą – przypominanie o zbliżającym się terminie wywozu odpadów w danej miejscowości, ale to nie wszystkie możliwości, w jakie została wyposażona.

Jedną z nich jest m.in. krótki przewodnik po zasadach prawidłowego segregowania śmieci, co z uwagi na częste przeprowadzanie zmian w wielu kwestiach dotyczących gospodarki odpadami, może nadal „umykać” niektórym osobom, z różnych powodów.

Aplikacja jest nie tylko darmowa, ale również anonimowa. Można ją pobrać m.in. z popularnego sklepu Google Play oraz App Store. Dostępna jest także za pośrednictwem strony internetowej KiedyśmieciInfo.